Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adwokatbudnik.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób otworzyć swoją działalność u zachodniego sąsiada?

Obowiązujące w Unii Europejskiej przepisy pozwalają obywatelom poszczególnych krajów członkowskich na m.in. założenie swojej działalności gospodarczej na obszarze każdego państwa, które leży na jej obszarze.




Oprogramowanie Digital Signage
Author: NEC Display Solutions
Source: NEC Display Solutions


Dzięki temu nie ma żadnych formalnych przeszkód, aby mieszkaniec naszego kraju założył ją np. w Niemczech.


Przykładowo osoby fizyczne mogą uruchomić jednoosobową działalność (która w Niemczech nazywa się Gewerbe), a funkcjonujący już przedsiębiorcy mogą otworzyć oddział swojej firmy. Jeżeli chcemy prowadzić swoją działalność w Niemczech, w pierwszej kolejności należy wybrać jej formę prawną. Może to być m.in. przedstawicielstwo, spółka komandytowa czy też spółka jawna albo cywilna. W wypadku rejestracji działalności na swój rachunek, bardzo istotne jest upewnienie się, czy na jej funkcjonowanie nie jest potrzebna specjalna koncesja. Są one wymagane w wypadku między innymi transportu, handlu obwoźnego czy ochrony.

Podobał Ci się ten tekst? Zatem gorąco zapraszamy (https://contra-odszkodowania.pl/odkupimy-twoje-odszkodowanie/) do kolejnych naszych wątków, które będą o bliskiej dziedzinie.

Dowolna osoba, która zamierza prowadzić w tym państwie swoją firmę, powinna zameldować się w urzędzie meldunkowym w swoim miejscu zamieszkania. Mając dowód zameldowania i dowód na zarejestrowanie działalności, można by otrzymać pozwolenie na pobyt.


działalność w niemczech
Author: www.projektoskop.pl
Source: www.projektoskop.pl


Dowolna spółka prowadzona na obszarze Niemiec, powinna być także zarejestrowana w urzędzie do spraw gospodarczych, który jest właściwy dla jej siedziby. Trzeba w tym urzędzie złożyć między innymi takie dokumenty jak: dowód zameldowania, wypełniony druk z opisanym zakresem działalności, umowy najmu albo dzierżawy nieruchomości (zobacz pożyczka pod zastaw mieszkania) wykorzystywanej jako siedziba działalności.




Potem wymieniony urząd ds gospodarczych wysyła informację do Urzędu Skarbowego. W przypadku jednoosobowej działalności, w Niemczech obowiązuje zasada odpowiedzialności indywidualnej. Oznacza to, że posiadacz firmy mógłby odpowiadać także własnym mieniem.