Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adwokatbudnik.pl/includes/menu.inc).

Czym są certyfikaty i z jakiego powodu są tak ważne? Jakiego typu wartości się z nimi wiążą i dlaczego warto je posiadać?

Certyfikat iso to świadectwo, które gwarantuje, iż konkretny produkt, czy usługa jest zgodny z normami prawnymi. Mamy obecnie wprowadzone systemy zarządzania jakością, środowiskiem naturalnym, bezpieczeństwem informacji, jedzenia oraz bezpieczeństwem i warunkami w pracy.

Jakość
Author: http://www.freeimages.com
Source: http://www.freeimages.com
Certyfikat Iso 9001 to najczęściej spotykany rodzaj certyfikatu, to system zarządzania jakości. Użycie znaku Iso 9001 określiło powszechnie rozpoznawalny znak jakości, jest ona wyznaczana na podstawie ośmiu głównych zasad. Pierwszą z nich jest skoncentrowanie naszej uwagi na kliencie i jego potrzebach, następną silne ukierunkowanie, które spowoduje obranie kierunków dalszego postępu.

Niezwykle ważne są kolejne zasady dobrej jakości, głównie odpowiednio mocny potencjał ludzki i podejście procesowe, co oznacza, że nie można się skupiaćjedynie na produkcie finalnym, lecz ”wyłowić” wszelkie mające miejsce procesy w obrębie organizacji a co za tym idzie dokonać sklasyfikowania zależności pomiędzy nimi. Musimy także pamiętać o systemowym podejściu do tematu, gdzie brane pod uwagę są obopólne powiązania w systemie.

Nie zapominajmy o ciągłym udoskonalaniu, jak i o rozwadze, czyli o podejmowaniu decyzji dopiero po dogłębnej analizie dostępnych informacji. Trzeba też powiedzieć o wzajemnych powiązaniach i korzyściach w dobrych kontaktach z dostawcami, które są niezwykle ważne. Każda firma może uzyskać taką normę. Certyfikat iso 9001 to pewna podstawa, fundament wprowadzenia następnych norm. Implementowanie certyfikatu iso 9001 to niełatwy proces jak i spora inwestycja dla przedsiębiorstwa.


System wdrażania może trwać kilka lat, można go podzielić na 3 podstawowe etapy: opracowanie, wdrożenie oraz utrzymanie wdrożonych zasad.

Zainteresował Cię niniejszy tekst? Jeżeli tak, to śmiało przekonaj się, co się znajduje w ofercie, która odnosi się do podobnej problematyki.

Najpierw trzeba przygotować harmonogram wdrażania zwracając uwagę na specyfikę danej organizacji.

Czas wdrażania jest złożony z kilku etapów: wybranie odpowiedniego etapu rozwoju przedsiębiorstwa, porównanie obecnego systemu oraz wprowadzenie norm iso, wybranie jednostki certyfikującej, przeprowadzenie rewizji przez firm konsultingową lub osoby zarządzające, zawarcie umowy z firmą przyznającą certyfikat, według uznania przeprowadzenie audytu początkowego, po nim następuje audyt właściwy. Dopiero po pomyślnym skończeniu całej procedury następuje przyznanie certyfikatu zgodności z normą iso. Przyznany jest tylko na 3 lata, by go przedłużyć niezbędny jest audyt recertyfikacyjny.